nan optipro 3

Jakie mleko nadaje się dla dziecka po 1 roku życia?

Wybór mleka dla twojego maluszka to zawsze wyzwanie. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było dobrze odżywione i nie zabrakło mu żadnych witamin czy minerałów. Na rynku znajdziemy wiele takich produktów, ale warto przyjrzeć się każdemu z nich, aby dokonać słusznego wyboru.

Mleko już od 1 roku

Nan optipro 3 można stosować dopiero po pewnym czasie. Kiedy dziecko skończy 1 rok życia, wówczas warto włączyć do jego diety mleko od Nestle. Modyfikowane mleko pozwala umilić dziecku czas, gdy odstawiamy je od piersi. W Nan optipro 3 zawarte są składniki, które sprawiają, że dziecko będzie dobrze się rozwijać i nie zabraknie mu żadnych potrzebnych składników odżywczych. W doskonale skonstruowanej kompozycji składników znajdziemy takie oto elementy, jak cynk, żelazo, wysoko jakościowe białko Opti Pro 3 oraz aktywne kultury wspomagające dziecięcy organizm. Istotnym elementem jest również kwas foliowy, biotyna, witaminy A, C, E oraz B6.

Jak używać mleka?

Wszystko zależy od zaleceń lekarskich, jakie otrzymaliśmy podczas wizyty. W innym przypadku należy stosować się do wskazówek zawartych na opakowaniu. Nan optipro 3 zaleca się stosować 2 lub 3 razy dziennie. Przyjmuje się, że na posiłek powinno wystarczyć 7 odpowiednio odmierzonych miarek produktu.

Mleko przygotowujemy w następujący sposób. Najpierw należy umyć ręce, a także smoczek, butelkę i nakrętkę. Wygotowujemy całość przez 5 minut, aby pozbyć się wszystkich bakterii. Wodę przeznaczoną do mleka doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez 5 minut. Następnie musimy pozwolić wodzie spokojnie ostygnąć. Posługując się załączoną do produktu tabelą karmienia, powinniśmy dobrze odmierzyć ilość przegotowanej wody. Teraz wlewamy ją do butelki. Potem bierzemy odpowiednią ilość proszku i również sypiemy ją do butelki. Należy cały czas posługiwać się załączoną miarką. Wystarczy już tylko zakręcić butelkę i potrząsać nią miarowo, aby proszek mógł się rozpuścić i nie zostawił grudek. Zanim podamy dziecku mleko, należy upewnić się, że mleko ma odpowiednią temperaturę. Aby się o tym przekonać, musimy użyć do tego celu naszego nadgarstka. Jeśli jesteśmy pewni, że mleko jest już w sam raz, możemy podać je dziecku.

Mleko modyfikowane Nan optipro 3 to zbilansowana kompilacja wszystkich istotnych składników dla rozwoju dziecka. Pozwala pomóc organizmowi w najważniejszych dla niego chwilach. Niekiedy może być też doskonałym uzupełnieniem diety, zwłaszcza jeśli dziecko ma zdiagnozowane niedobory witaminowe. Układ odpornościowy dziecka będzie wówczas znacznie lepiej działać. Nasze maleństwo będzie zdrowsze przez znacznie dłuższy czas, co uczyni szczęśliwą również mamę.